Natural Balance Shake’ı öğün yerine kullanabilir miyim?
Natural Balance Shake, bir öğün yerine geçmesi için değil kolay, lezzetli bir şekilde yüksek kaliteli teknolojilerle üretilmiş, protein ve lif almanız için formüle edilmiştir.

Natural Balance Shake kaç yaşından itibaren kullanılabilir?
Natural Balance Shake, 3 yaşından itibaren porsiyon boyutunu küçülterek kullanabilirsiniz.

Egzersiz yapıyorum ve spor salonuna gidiyorum. Piyasadaki diğer protein ve karbonhidrat formülleri yerine Natural Balance Shake’i kullanabilir miyim?
Natural Balance Shake formülü, protein ve karbonhidratlar içerir ve hem egzersiz öncesi hem de egzersiz sonrası kullanılabilir. Bir ölçeğin size sunacağından daha fazla protein ve karbonhidrat istiyorsanız iki ölçek kullanın. Eğer Shake içecek tozunu süt veya soya sütü ile karıştırırsanız, genel olarak protein, karbonhidrat ve kalori içeriğini de artırabilirsiniz.

Bir günde kaç porsiyon Natural Balance Shake tüketeceğime dair herhangi bir üst limit var mı?
Natural Balance Shake’in içindeki sukraloz içeriği o kadar düşüktür ki, gün boyunca birden fazla porsiyon tüketmeniz tamamen güvenlidir. Bununla birlikte, yüksek protein içeriği göz önüne alındığında, çoğu insan için günde 1-3 porsiyon yeterli olacaktır.

Natural Balance Shake, şeker hastaları için uygun mudur?
Natural Balance Shake, sadece doğal olarak oluşan şeker içerir. İçindeki karbonhidrat değeri, porsiyon başına yaklaşık 6 gram şeker içerir, bunun yaklaşık 3,5 gramı şekerdir. Eğer Shake içeceği tüketmek istiyorsanız lütfen doktorunuza danışın.

Gıda intoleranslarım/alerjilerim var. Natural Balance Shake’i kullanabilir miyim?
Lütfen etiketteki içerik listesini gözden geçirin. Herhangi birine alerjiniz varsa ürünü kullanmaktan kaçının. Shake içecekler glütensizdir ve minimum miktarda laktoz içerdiğinden laktoz intoleransına sahip çoğu kişi tarafından iyi tolere edilir. Natural Balance Shake Çilek Aromalı ise doğal çilek aroması ile alerjik değildir.

Hamilelikte veya emzirirken Natural Balance Shake’i kullanabilir miyim?
Natural Balance Shake gıda olarak kabul edilir ve hamilelik ve emzirme döneminde kullanmak güvenlidir.

 


Protein Blend neden bu kadar önemli?
Protein Blend, ölçek başına 8 gram yüksek kalitede teknolojilerle üretimiş protein sunarken ve vücudunuza gereken 9 temel amino asidi içermesiyle beslenmeniz için pratik bir tamamlayıcıdır.

Protein Blend’i Natural Balance Shake’ten farklı kılan nedir?
Her iki ürün de Profesör Stig Steen tarafından formüle edilmiştir ve aynı derecede protein ve lif içermektedir. Natural Balance Shake İçecek Tozları, soğuk su ile karıştırılmak üzere lezzetli içecekler hazırlamak için tasarlanmıştır.
Protein Blend ise Profesör Steen’in orijinal formülüdür, yani aromasız, ilave şeker veya tatlandırıcı içermeyen halidir. Bu sayede de çok çeşitli içecek ve yiyeceklere karıştırılmak üzere tasarlanmıştır.

Protein Blend’i ne ile karıştırabilirim?
Protein Blend’in formülü aromasız olduğundan ve ilave şeker veya tatlandırıcı içermediğinden hem sevdiğiniz lezzetlerin tadını etkilemez hem de sayısız kullanım yolu sunar. Protein Blend’i yemeklerinize ve içeceklerinize pişirme, fırınlama işlemi sırasında veya son aşamada ekleyebilirsiniz. İçecekler, soslar, çorbalar, unlu mamuller, kahvaltılık gevrekler, yoğurt gibi yiyeceklere karıştırabilirsiniz. Dilediğiniz her tarife uyum sağlayacağı için bu konuda yaratıcı olabilirsiniz.

Protein Blend hangi yaştan itibaren kullanılabilir?
3 yaşından itibaren kullanılması güvenlidir ve tüm aile için çeşitli öğünlerde ve içeceklerde kullanılabilir.

Egzersiz yapıyorum ve spor salonuna gidiyorum. Piyasadaki diğer protein ve karbonhidrat formülleri yerine Protein Blend’i kullanabilir miyim?
Protein Blend formülünün bir ölçeği 8 gram protein ve 5,3 gram karbonhidrat içerir ve hem egzersizden önce hem de sonra tüketilebilir. Bir ölçeğin size sunacağından daha fazla protein ve karbonhidrat istiyorsanız iki ölçek kullanın. Eğer Protein Blend’i süt veya soya sütü ile karıştırırsanız, genel olarak protein, karbonhidrat ve kalori içeriğini de artırırsınız.

Protein Blend şeker hastaları için uygun mu?
Protein Blend sadece doğal olarak oluşan şeker içerir. Ölçek başına (18g) karbonhidrat içeriği 5,3 gramdır ve bunun 3,7 gram’ı şekerdir. Eğer Protein Blend’i tüketmek istiyorsanız lütfen doktorunuza danışın.

Gıda intoleranslarım / alerjilerim var. Protein Blend’i kullanabilir miyim?
Lütfen etiketteki içerik listesini gözden geçirin. Bileşenlerden herhangi birine alerjiniz varsa ürünleri kullanmaktan kaçınmalısınız. Protein Blend glutensizdir ve minimum miktarda laktoz içerdiğinden laktoz intoleransına sahip çoğu kişi tarafından iyi tolere edilir.

Hamileyken veya emzirirken Protein Blend’i kullanabilir miyim?
Protein Blend’i hamilelik ve emzirme döneminde kullanmak güvenlidir.

WellnessPack’i her gün kullanmak doğru mu?
WellnessPack’ler erkeklere ve kadınlara özel değerli bileşenleri sağlamak için formüle edilmiştir. Her gün bir saşe alınması önerilen paketlerde vücut için gerekli olan vitamin ve mineraller bulunur ve her gün tüketilmesi güvenlidir.

WellnessPack’i bütün bir yıl boyunca kullanmak güvenli mi?
Evet, güvenli. Takviye edici gıdalar günlük ihtiyacınızı karşılamak üzere geliştirilmişlerdir.

WellnessPack’i hamilelik sırasında kullanabilir miyim?
Hamileyseniz veya hamile kalmayı planlıyorsanız takviyeleri kullanmadan önce mutlaka doktorunuza danışın.

Çocuklar WellnessPack kullanabilir mi?
WellnessPack yetişkinlerin günlük ihtiyaçlarını karşılamak üzere geliştirilmiştir. Dolayısıyla 12 yaşın altındaki çocukların alması önerilmez. Eğer 12 yaşın altındaki çocuğunuza vitamin ve mineral takviyelerini vermek istiyorsanız, lütfen bunun yerine WellnessKids Multivitamin & Mineral ve WellnessKids Omega 3 takviyelerini kullanın.


Günlük olarak Omega 3 takviyesi almalı mıyım?
Omega 3, EPA ve DHA uzun zincirli çoklu doymamış yağ asitlerine sahiptir. Vücudumuz için bilinen faydalarından yararlanabilmeniz için günlük olarak Omega 3 alınması önerilir..

Hamile ve emziren kadınlar Omega 3 kullanabilir mi?
Hamile ve emziren kadınlar doktorlarına danışarak Omega 3 takviyesi kullanabilirler.

Omega 3 takviyesini çocuklarıma verebilir miyim?
Çocuklar için üretilmiş Omega 3 takviyesini çocuklarınıza verebilirsiniz.

Balık alerjisi olan kişiler, Wellness by Oriflame Omega 3 balık yağı takviyesini kullanabilir mi?
Balık alerjileri, vücudunuzun balık proteinine verdiği tepkiden kaynaklanır. Bizim balık yağımız sadece eser miktarda protein içermesine rağmen alerjiniz şiddetli ise alerjik reaksiyona sebep olmasına yeterli olacaktır. Bu durumda, balık yağı takviyesi kullanılması önerilmez.

Omega 3 takviyeleri neden bitkisel yağdan değil, balık yağından oluşuyor?
Omega 3 yağ asitleri bitkisel yağlarda ve balık yağlarında bulunabilir. Balık yağları doğrudan EPA ve DHA denilen uzun zincirli çoklu doymamış yağ asitlerini içermektedir. EPA ve DHA kalbin normal fonksiyonuna katkıda bulunur*.
*Faydalı etkinin görülebilmesi için günde 250 ml EPA ve DHA alınması gerekir.

Astaksantin nedir ve neden faydalıdır?
Astaksantin bir karotenoiddir ve yağda çözünür kırmızı pigmentlere sahiptir. Yosun, maya, somon, alabalık, karides, deniz kabukluları ve bazı kuşlarda bulunur. Astaksantin, bazı karotenoidlerin aksine, vücudumuzda A vitaminine dönüşmez. A vitamini yağda çözünen vitamin grubunda olduğundan fazlası toksik etkiye neden olabilir.

Astaksantin nasıl elde edilir?
Astaksantin alglerden elde edilir. Algler, doğal haliyle yeşildir ve güneş ışığından etkilendiğinde kendini korumak için kırmızıya döner. Ürünlerimizde kullanılan Astaksantin, kontrollü bir ortamda yetişir ve en saf ve stabil halindeyken toplanır.

Hamilelikte veya emzirirken Astaksantin & Yaban Mersini takviyesi alabilir miyim?
Hamile veya emziren kadınlar genel olarak herhangi bir gıda takviyesi almadan önce doktoruna danışmalıdır. Bu astaksantin takviyesi için de geçerlidir.

Yaban mersini nedir?
Yaban mersini çalı şeklindeki bitkilerde yetişen bir yemiştir ve küçük, koyu renkli, yumuşak bir dokuya sahiptir ve tadı biraz ekşili ve asitlidir. Bu içeriği seçmemizin en baş sebebi antosiyanin miktarının diğer yemişlere göre fazla olmasıdır. Yaban mersini soğuk iklimlerde yetişir ve İsveç’te çok yaygındır. İsveç’in yüzeyinin %17’sinin yaban mersini çalılarıyla kaplı olduğu söylenir.

Multivitamin & Mineral’i hegün kullanmak doğru mu?Multivitamin & Mineral, erkeklere ve kadınlara ihtiyacı olan vitamin ve mineralleri sağlamak için özel olarak formüle edilmiştir. Kadın ve erkeklerin günlük vitamin ve mineral ihtiyaçlarını karşılamak için özel olarak formüle edilmiş bu takviyelerin her gün tüketilmesi güvenlidir.

Multivitamin & Mineral’i bütün bir yıl boyunca kullanmak güvenli mi?
Evet, güvenli. Multivitamin ve Mineral’i bütün yıl boyunca kullanılmasında bir sakınca bulunmamaktadır.

Multivitamin & Mineral’i hamilelik sırasında kullanabilir miyim?
Hamile kalmayı planlayan, hamile veya emziren kadınlar genel olarak herhangi bir gıda takviyesi almadan önce doktoruna danışmalıdır.

Multivitamin & Mineral çocuklar tarafından tüketilebilir mi?
Multivitamin & Mineral yetişkinlerin günlük vitamin ve mineral ihtiyaçlarını karşılamak üzere geliştirilmiştir. Dolayısıyla 12 yaşın altındaki çocukların alması önerilmez. Eğer 12 yaşın altındaki çocuğunuza vitamin ve mineral takviyeleri vermek istiyorsanız, lütfen bunun yerine WellnessKids Multivitamin & Mineral ve WellnessKids Omega 3 takviyelerini kullanın.

Çinko & Selenyum ve WellnessPack’i ve diğer Wellness ürünleri ile birlikte alabilir miyim?
Çinko & Selenyum ve WellnessPack ile birlikte diğer Wellness ürünleri aynı anda tüketilebilir.

Etkisini ne kadar sürede görebilirim?
Faydalı etkinin görülebilmesi için önerilen tüketim miktarına uyulması gerekir.

Hamileyim / emziriyorum. Çinko & Selenyum kullanabilir miyim?
Hamile kalmayı planlayan, hamile veya emziren kadınlar genel olarak herhangi bir gıda takviyesi almadan önce doktoruna danışmalıdır.

Kel bir erkeğim. Çinko & Selenyum bana yardımcı olur mu?
Saçınızı geri getirmez ama mevcut saçınızın korunmasına katkıda bulunabilir.

Neden 3 ay sonra ara vermem gerekiyor? Çinko & Selenyum’u aralıksız kullanabilir miyim?
Eğer bir kez ara vermeyi unuttuysanız bunda endişelenecek bir şey yok. Ancak uzun vadeli kullanımların yaratacağı etkilerle ilgili bir çalışma sonucu yoktur, bu nedenle de uzun süre kullanılmamalıdır.

Çinko & Selenyum vücudumun herhangi bir yerinde tüy gelişimini teşvik eder mi?
Hayır, buna yalnızca hormonlar neden olabilir.

Hamilelikte veya emzirme döneminde Marine Kalsiyum ve D Vitamini kullanabilir miyim?
Kullanmadan önce doktorunuza veya sağlık uzmanına danışın.

Tansiyon tabletleri veya demir takviyeleri gibi diğer ilaçları alırken Marine Kalsiyum ve D Vitamini kullanabilir miyim?
Kalsiyum takviyeleri diğer reçeteli ilaçlar ile etkileşime girebilir. Özel tıbbi tedaviler söz konusu olduğunda kullanmadan önce doktorunuza veya sağlık uzmanına danışın.

Çocuklar Marine Kalsiyum & D Vitamini kullanabilir mi?
Marine Kalsiyum ve D Vitamini yetişkinlerin ihtiyaçlarına göre geliştirilmiştir. İçerdiği vitamin ve mineral miktarı yetişkinlerin günlük ihtiyaçlarını karşılamak için özel formüle edilmiştir. Bu nedenle, 12 yaşından küçük çocuklar tarafından tüketilmesi tavsiye edilmez.
Özel tıbbi tedavilerle ilgili olarak kullanmadan önce doktora veya sağlık uzmanına danışın.

Neden çocuğum günlük olarak bir Omega 3 takviyesi almalı?
Omega 3, EPA ve DHA uzun zincirli çoklu doymamış yağ asitlerine sahiptir. Vücudumuz için bilinen faydalarından yararlanabilmeniz için günlük olarak Omega 3 alınması önerilir.

Çocuğum tadından hoşlanmadı. Ne yapabilirim?
Çocukların yağın dokusunu ve tadını kabul etmeleri üç hafta kadar sürebilir. En başından beri, takviye almayı heyecan verici bir etkinliğe dönüştürün ve çocuğunuzun günlük yemeklerinin bir parçası haline getirin.

WellnessKids Omega 3’ü çocuğuma sürekli olarak verebilir miyim?
Evet, verebilirsiniz.

Çocuğumun balık alerjisi var. WellnessKids Omega 3 verebilir miyim?
Balık alerjileri, vücudun balık proteinine verdiği tepkiden kaynaklanır. Bizim balık yağımız sadece eser miktarda protein içermesine rağmen, alerji şiddetli ise alerjik reaksiyona sebep olmasına yeterli olacaktır. Bu durumda, balık yağı takviyesi kullanılması önerilmez.

Çocukların gıda takviye alması güvenli mi?
Evet, WellnessKids takviyeleri, Dünya Sağlık Örgütü’nün çocuklar için belirlediği önerilen günlük bileşen miktarlarını içermektedir ve bileşen seviyeleri tolere edilen üst sınırın oldukça altındadır.

Takviyeleri çocuğuma aralıksız bir biçimde verebilir miyim?
Evet, verebilirsiniz. Tüm bileşen seviyeleri günlük kullanıma uygun güvenli seviyededir.

Çocuğum başka vitaminleri ve/veya mineral takviyeleri alıyor. Onlarla birlikte Oriflame takviyelerinden de verebilir miyim?
Aynı vitaminleri veya mineralleri içeren birçok ürünü aynı anda kullanmak iyi bir tercih değildir. Bu, bazı mineral ve vitaminlerin aşırı dozda alınmasına yol açar ve risklidir.