Kendi şartlarınızda yaşayabileceğiniz bir hayat düşünün, zamanınızı nasıl geçireceğinizi ve nelerle ilgileneceğinizi seçme özgürlüğünüzün olduğunu hayal edin. İlginç mi geldi? Tahmin etmiştik. Kendi işini yapmanın zorlukları olsa da özgürlüğe doğru bu adımı atmak ve kendi işinizi yapmanın neden muhteşem bir fikir olduğunu anlamak için bir sürü sebep var.

1. İSTEDİĞİNİZ YERDE ÇALIŞIN
Kendi işinizi yaptığınızda gerçekten de dünyanın her yeri sizin iş yeriniz demek. Mutfak masasından da çalışabilirsiniz, en sevdiğiniz kafede veya plajda bile… İyi de, bu nasıl mümkün olacak derseniz, Oriflame’in eşsiz iş fırsatı ile ister ek gelir elde edebilir, isterseniz tam zamanlı güçlü bir kariyere sahip olabilir ve para kazanabilirsiniz. Hemen üye olmak için tıklayın!

2. İŞ TRAFİĞİ SİZİ ETKİLEMESİN
İş çıkışı kalabalığı ve kilitlenen trafik sıkışıklığı, geciken veya gelmeyen otobüsler, kötü hava şartları. İşe gidip gelmenin zorlukları saymakla bitmez. Üstelik eviniz ve işiniz birbirine uzaksa, bu yol oldukça streslidir, anksiyete, moral bozukluğu ve depresyona bile sebep olabilir. Kendi işinizi yaptığınızda ve istediğiniz yerden çalışma şansınız olduğunda, iş trafiği derdiniz de kalmaz.

3. ZAMAN SİZE KALSIN
Günde tam olarak kaç saat çalışacağınıza ve ne zaman dinlenip ne zaman tatil yapacağınıza kendiniz karar verin. Artık tatile çıkmak için veya çocuğunuzun ilk maçını ya da dans gösterisini izlemek için izin almak zorunda değilsiniz. Ailenize vakit ayırabilirsiniz veya yoga gibi kendinizi iyi hissedeceğiniz bir şeye başlayabilirsiniz, gönüllü işler yapabilir veya canınız ne istiyorsa onu yapabilirsiniz.

4. YENİ ŞEYLER ÖĞRENİN
Hangi yeteneklerinizi geliştirebileceğinizi en iyi siz bilirsiniz. Belki yeni bir dil öğrenmek istiyorsunuz, belki muhasebecilik dersi almak, belki de kendi markanızı oluşturmak için kursa gitmek. İşinizi geliştirmek için neye ihtiyacınız olduğuna karar verdiğinizde, kendinizi geliştirmiş de olacaksınız.

5. SEVDİĞİNİZ ŞEYİ YAPIN
Eğer yaptığınız işi sevmiyorsanız, bu günlük hayatınız da negatif olarak etkiler. Kendiniz için çalıştığınızda sizin için anlamlı olan, sizi gülümseten şeylere ağırlık verebilirsiniz. Kendi yolunuzu çizip, işinize en çok yarayan kararlar alabilirsiniz. Hayatı bir kez kontrol altına alıp kendi patronunuz olursanız kendinize güveniniz de artacak ve hayallerinizi gerçeğe dönüştürmenin tatminini minnetle yaşayacaksınız. Kendinizin patronu olduğunuzda, kaderinizi de siz kontrol edersiniz. Ne kadar uzağa gitmek istediğinizi ve oraya nasıl gideceğinize siz karar verirsiniz. Ne dersiniz? Hayatınızı değiştirmek için ilk adımı atmaya hazır mısınız?